Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Zdjęcia 360 na Facebooku

xBerMar multimedia, 2016-06-10

9 czerwca na oficjalnym blogu Facebooka pojawiła się wiadomość o udostępnieniu nowej funkcjonalności – zdjęć 360. Jest to odpowiedź na zapotrzebowania użytkowników, którzy od momentu pojawienia się możliwości dodawania zdjęć w portalu, chętnie zamieszczają w swoich profilach migawki ze swojego życia w różnych formach. Zdjęcia panoramiczne mają stworzyć użytkownikom większe możliwości.

Jak to działa?

Eksperci Facebooka zapewniają, że korzystanie z nowej funkcjonalności jest niezwykle łatwe. Wystarczy wykonać zdjęcie panoramiczne telefonem bądź przy użyciu odpowiedniej aplikacji lub aparatu. Udostępnianie zdjęcia odbywa się jak do tej pory – poprzez wybranie opcji Dodaj zdjęcie w profilu i wybór odpowiedniego pliku.

Po zamieszczeniu zdjęcia można poruszać nim dookoła poprzez poruszanie telefonem lub przesuwanie palcem po wyświetlaczu. Stuknięcie na zdjęcie spowoduje, że wyświetli się ono w pełnoekranowym widoku.

Dokładny opis i instrukcje, jak działa nowa funkcjonalność, znajdziesz na stronie: https://facebook360.fb.com/360-photos/.

Urządzenia i aplikacje do zdjęć 360

Zdjęcia panoramiczne mają jednak swoje ograniczenia. Na stronie portalu czytamy, że możemy je wykonywać urządzeniem z oprogramowaniem iOS albo telefonem Samsung Galaxy. Można także pobrać odpowiednią aplikację:

Facebook obsługuje także następujące aparaty 360: Samsung Gear 360, RICOH THETA S, 360Fly, Giroptic 360 Cam oraz ALLie Camera.

Oznacza to, że osoby ze starszymi smartfonami mogą mieć trudności w korzystaniu z nowej funkcjonalności. Niewątpliwie jednak zmiana jest kolejną zapowiedzią nowego kierunku, jaki w ostatnim czasie obrał Facebook. Mark Zuckerberg poinformował, że do 2019 r. Facebook będzie się składał głównie z filmów.

Źródło: http://newsroom.fb.com/news/2016/06/introducing-360-photos-on-facebook/
Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Tagi

Facebook media społecznościowe

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x