Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

UWAGA! Google będzie blokować strony!

xBerMar multimedia, 2016-07-05
Już od kilku miesięcy Google ostrzega przed nową aktualizacją Real time Penguin, która będzie weryfikowała witryny pod kątem nienaturalnych linków. Ukarane zostaną strony uznane pod tym względem za podejrzane. Dlatego już dziś warto przeprowadzić audyt linków i uchronić się przed bezwzględnym algorytmem.

Prace nad aktualizacją trwają dłużej, niż przewidywali specjaliści Google, ale nie oznacza to, że zostały one porzucone. Lada dzień roboty najpopularniejszej wyszukiwarki rozpoczną ostrą walkę z witrynami, które stosują "nielegalne" praktyki związane z pozycjonowaniem. Aby uniknąć blokady, należy jak najszybciej przeprowadzić audyt linków prowadzących do witryny i zabezpieczyć ją.

Dlaczego powinien to zrobić każdy?

Ponieważ podejrzane linki kierujące do witryny, nawet jeśli w ostatnim czasie nie zostały dodane przez osoby pozycjonujące, mogły być wprowadzane przez nieuczciwą konkurencję. Jeśli natomiast w przeszłości korzystałeś/aś z usług różnych firm pozycjonujących, możesz nie wiedzieć, jakie praktyki stosowali poprzednicy. Podobna sytuacja dotyczy witryn leżących na odzyskiwanych domenach, czyli takich, które kiedyś funkcjonowały, a następnie wróciły do puli dostępnych domen i zostały wykupione przez obecnego właściciela.

W jaki sposób zweryfikować linki?

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z darmowego narzędzia Google Search Console. W zakładce Ruch związany z wyszukiwaniem wybieramy pozycję Linki do Twojej witryny. Narzędzie umożliwia pobranie wyników do pliku Excel, co znacznie ułatwia przeglądanie danych. Z listy należy wyłapać wszystkie podejrzane pozycje i usunąć je (jeśli to możliwe) ręcznie albo zwrócić się do właściciela witryny z prośbą o ich usunięcie.

Nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto skorzystać z google’owskiego narzędzia do ignorowania linków. Jest ono dostępne w usłudze Search Console i umożliwia szybki wybór tych adresów URL, które według administratora, mogą szkodzić stronie lub pozostają poza jego kontrolą.

W sytuacji, gdy linki zostały dodane przez użytkowników korzystających z zewnętrznego serwisu (np. z forów, własnych stron czy profilów), usunąć należy podlinkowaną podstronę i wyświetlić na niej błąd 404.

Czy domena jest już bezpieczna?

Wykonanie powyższych czynności pozwoli na zabezpieczenie witryny przed nową aktualizacją. Nie wiąże się jednak niestety z gwarancją, że niebezpieczne linki nie pojawią się znowu (w wyniku działań konkurencji czy nieuczciwych firm pozycjonujących). Dlatego analizę linków należy przeprowadzać regularnie, aby upewnić się, czy podobne działania nie zostały ponownie podjęte. Warto także zadbać o pozyskanie nowych, naturalnych linków, które wzmocnią SEO witryny.

Co jeśli domena zostanie zablokowana?

Dobra wiadomość jest taka, że Google w swojej wspaniałomyślności pozwoli zablokowanym właścicielom domen na szybsze niż do tej pory usunięcie filtru. Pod warunkiem oczywiście, że witryna zostanie "oczyszczona" i zabezpieczona. Po wykonaniu wszystkich czynności wystarczy przesłać prośbę do Google o ponowne zweryfikowanie witryny.

Chcesz mieć pewność, że Twoja witryna jest bezpieczna i nie padnie ofiarą algorytmów? Oddaj ją w dobre ręce! Gwarantujemy naturalne usługi pozycjonowania zgodne z wytycznymi Google. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

Tagi

Google newsy pozycjonowanie seo strony www

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x