Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Twoja strona spada w wynikach wyszukiwania? Padłeś ofiarą Pingwina!

xBerMar multimedia, 2016-09-26
23 września 2016 r. na swoim blogu Google oficjalnie potwierdziło, że dokonało aktualizacji algorytmu Pingwin 4.0. Jest on odpowiedzialny za weryfikację jakości linków, kierujących do witryn. Im są niższe, tym niżej oceniana jest linkowana strona. W efekcie, po wprowadzeniu aktualizacji, strony w ostatnich tygodniach poprawiały swoją widoczność albo traciły swoje pozycje. Właściciele witryn z dużą liczbą nienaturalnych linków powinni jak najszybciej przeprowadzić audyt adresów URL.

Aktualizacje w czasie rzeczywistym

Pingwin będzie działał w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wyszukiwarka będzie reagować na zmiany w linkowaniu strony na bieżąco. Wcześniej lista witryn była aktualizowana co jakiś czas. Oznacza to również, że nie będzie już kolejnych komunikatów o dalszych aktualizacjach algorytmu.

Niekoniecznie ucierpi domena

Dobrą wiadomością może być fakt, że Pingwin 4.0 nie będzie karał całej domeny za niedozwolone praktyki SEO. Zagrożona będzie widoczność tylko konkretnych podstron o nienaturalnym schemacie linkowania lub linkach przychodzących o niskiej jakości.

Pingwin częścią głównego algorytmu

Jak piszą specjaliści Google, aktualizacja algorytmu to nie koniec prac nad jego udoskonaleniem. Ważną informacją jest to, że Pingwin 4.0 został włączony do głównego algorytmu, który decyduje o pozycjach strony w wynikach wyszukiwania. Stał się on zatem jednym z 200 innych aspektów, decydujących o pozycji strony w wyszukiwarkach.

Jest sposób na Pingwina

Jak ustrzec się przed działaniem Pingwina i innych google’owskich algorytmów? Specjaliści Google mają na to receptę. Wystarczy skoncentrować się na tworzeniu niezwykłych, wciągających witryn internetowych, a żaden algorytm nie będzie im straszny :)

Źródło: https://webmasters.googleblog.com

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

x
UWAGA! Google będzie blokować strony! xBerMar multimedia,2016-07-05

Tagi

content marketing Google pozycjonowanie seo strony www

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x