Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Tryb Wi-Fi - nowa funkcja Map Google

xBerMar multimedia, 2016-08-04
Google Maps to popularna aplikacja, wykorzystywana jako alternatywa dla systemów GPS. Jej największą wadą jest jednak konieczność połączenia z Internetem, ponieważ przesyłane dane są aktualizowane online. Tryb Wi-Fi ma wyjść naprzeciwko oczekiwaniom użytkowników, którzy chcą ograniczyć wykorzystanie komórkowej transmisji danych.

Jak to działa?

Ustawienie trybu "Tylko Wi-Fi”" sprawi, że aplikacja Google Maps będzie pobierać nowe dane za każdym razem, kiedy znajdzie się w zasięgu sieci bezprzewodowej. Wystarczy zatem znaleźć punkt "hotspot" w lokalizacji, w której się znajdujemy, aby zaktualizować dane na mapie. Takie rozwiązanie docenią szczególnie osoby przebywające na wakacjach lub wyjeździe służbowym za granicą.

Kiedy tryb będzie dostępny?

Tryb Wi-Fi wprowadzany jest stopniowo i już w tej chwili niektórzy użytkownicy Google Maps mogą z niej korzystać. Pozostali muszą poczekać jeszcze kilka tygodni.

Alternatywny tryb offline

Osoby, które planują wyjazd i już teraz chcą korzystać z aplikacji Google do odnajdywania lokalizacji, mogą skorzystać z trybu offline, jaki Google Maps oferuje już od pewnego czasu. W tym celu należy wyszukać żądaną lokalizację i pobrać wybrany obszar. Po pobraniu możliwe będzie korzystanie z mapy również bez dostępu do Internetu. Jego ograniczenie polega jednak na tym, że możliwe jest pobieranie jedynie niewielkiego obszaru. Pełna mapa kraju czy kontynentu nie zadziała w trybie offline.

Źródło: Tech.wp.pl

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

x
Adblockery zagrożeniem dla firm xBerMar multimedia,2016-06-10
x
UWAGA! Google będzie blokować strony! xBerMar multimedia,2016-07-05

Tagi

Google newsy technologie

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x