Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Nowe narzędzie Google do testowania stron responsywnych

xBerMar multimedia, 2016-06-10
Do tej pory właściciel strony responsywnej mógł weryfikować szybkość ładowania się witryny oraz łatwość obsługi za pomocą dwóch darmowych narzędzi:
Od kilku dni do tej listy dołączyło nowe: https://testmysite.thinkwithgoogle.com/, umożliwiające sprawdzenie strony pod kątem:

Oprócz ilości punktów (maks. 100), jakie urządzenie nadaje witrynie, użytkownik otrzymuje również wskazówki, jak można poprawić swój wynik. Rekomendacje znajdują się na stronie z analizą danych, ale można również zamówić raport na wskazany adres mailowy.

Póki co, narzędzie nie jest dostępne w języku polskim.

User experience i czas mają znaczenie

Według analiz Google, użytkownicy mają tendencję do rezygnowania z wejścia na stronę, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. Witryny niedostosowane do smartfonów i tabletów są natomiast 5-krotnie częściej opuszczane. Dzięki nowemu narzędziu można wyeliminować nie tylko problemy związane z długim ładowaniem się strony, ale też dowiedzieć się, co należy zrobić, żeby poprawić tzw. UX, czyli doświadczenia użytkownika związane z poruszaniem się po witrynie.

Coraz więcej użytkowników mobilnych

Powodem, dla którego Google wprowadza kolejne narzędzia do weryfikacji stron, jest rosnąca liczba użytkowników posługujących się urządzeniami mobilnymi. Potwierdzają to statystyki w Google Analytics. Jeśli prowadzisz biznes pamiętaj, aby sprawdzać statystyki mobilnego ruchu. Kiedy zaczyna on wzrastać, warto zadbać o responsywną wersję strony, tym bardziej, że w tej chwili responsywność jest już zaleceniem Google i znacząco wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Źródło: http://searchengineland.com/google-launches-business-friendly-tool-tests-web-site-mobile-friendliness-page-speed-250960
Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Tagi

Google seo technologie

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x