Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Jak budować świadomość marki?

xBerMar multimedia, 2016-07-14

Budowanie wizerunku na rynku i zaszczepianie marki w świadomości potencjalnych klientów to duże wyzwanie, przed którym staje każda nowa firma. We współczesnym świecie, oprócz tradycyjnych form reklamy, są jeszcze coraz bardziej popularne kanały internetowe, jak social media, katalogi firm, wyszukiwarki, w których również trzeba zaistnieć. Jak to osiągnąć? Z pomocą przychodzi branding.

Co to jest branding?

Branding to proces polegający na kreowaniu i utrwalaniu w umysłach klientów faktu istnienia oraz pozytywnego wizerunku marki osiągany przez stworzenie unikalnej nazwy produktu i dobranie odpowiedniej oprawy graficznej. Polski odpowiednik angielskiego terminu to po prostu "budowanie świadomości marki". Jest to nieodłączny element każdej dobrze zaplanowanej strategii marketingowej.

Jak budować świadomość marki?

Proces utrwalania pozytywnego wizerunku w świadomości klientów jest zazwyczaj długotrwały i musi być dokładnie przemyślany. U jego podstaw powinno leżeć kilka założeń: jaka jest misja firmy, do jakiej grupy docelowej kierowany jest produkt, jakie są cele kampanii. Dopiero ich ustalenie pozwala na stworzenie spójnego planu działań.

Sam branding obejmuje wybór odpowiedniej nazwy marki lub produktu, przygotowanie logotypu, strony internetowej, hasła reklamowego oraz wszelkich elementów wizualnych (reklam, banerów, plakatów), które będą ściśle związane z założeniami planu marketingowego.

Zastanawiasz się, jak zaistnieć w sieci? Chcesz zadbać o wizerunek swojej marki poprzez stworzenie logotypu i strony internetowej? Skontaktuj się z nami! Chętnie wesprzemy Cię naszym doświadczeniem.

Kilka praktycznych wskazówek

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

x
CMS - wróg czy sprzymierzeniec xBerMar multimedia,2016-06-17
x
UWAGA! Google będzie blokować strony! xBerMar multimedia,2016-07-05

Tagi

branding marketing on-line strony www technologie

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x