Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Google Rich Cards - jak je wykorzystać do lepszej prezentacji treści

xBerMar multimedia, 2016-06-27
Informację o nowym widoku dla wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych Google podało 17 maja. Rich Cards, czyli Karty rozszerzone, pozwalają na bardziej atrakcyjne zaprezentowanie swojej strony w wynikach wyszukiwania. Na czym to polega i jak je w pełni wykorzystać? Wystarczy kilka kroków.

Czym są Rich Cards?

Rich Cards prezentują wyniki wyszukiwania w formie „karuzeli” lub pojedynczego wpisu. Zawierają duży obrazek, znacznie większy, niż ich poprzednik – Rich Snippet, wprowadzony przez Google kilka lat temu.

Taki wizualny podgląd zawartości strony pozwala na wyróżnienie witryny w wynikach wyszukiwania. Dla ich właścicieli oznacza to większy ruch na stronie, ale także lepszą konwersję.

Funkcjonalność nie dla wszystkich

Karty rozszerzone będą dostępne tylko dla dwóch kategorii treści: przepisów oraz filmów. Póki co, dotyczą tylko treści anglojęzycznych, które wyświetlają się w wyszukiwarce Google.com. Trwają jednak eksperymenty nad prezentacją kolejnych grup produktów. To tylko kwestia czasu, kiedy z Rich Cards będą mogli korzystać również polscy użytkownicy.

Jak zastosować Rich Cards?

Aby móc korzystać z nowej funkcjonalności Google, konieczna jest implementacja danych strukturalnych w kodach źródłowych witryny w formacie schema.org. Taki zestaw znaczników zamieszczany w kodzie strony pozwoli wyszukiwarkom internetowym go zidentyfikować i zrozumieć.

W tej chwili dostępne są cztery rodzaje Rich Cards: przepisy, wydarzenia, produkty i recenzje. Instrukcję, jak właściwie je zakodować Google zamieścił w tej instrukcji: https://developers.google.com/search/docs/guides/search-gallery. Zgodnie z rekomendacjami, język znaczników, z jakiego najlepiej korzystać, to JSON-LD.

Aby sprawdzić poprawność zastosowanych oznaczeń, można skorzystać z udostępnionego przez Google narzędzia do testowania: https://search.google.com/structured-data/testing-tool. Pokaże on nie tylko błędy danych w kodzie, ale również podgląd Karty w wynikach wyszukiwania.

Jak mierzyć liczbę wyświetleń?

W Google Search Console dostępny jest już raport dotyczący Rich Cards. Znajduje się on w nowej zakładce Stan w wyszukiwarce -> Karty rozszerzone. Raport zawiera informację o liczbie zaindeksowanych kart, błędach, proponowanych ulepszeniach dzięki dodatkowym oznaczeniom dla danych strukturalnych.

Źródło: webmasters.googleblog.com

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

Tagi

Google marketing on-line pozycjonowanie seo

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x