Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Facebook umożliwi wysyłanie zakodowanych wiadomości

xBerMar multimedia, 2016-07-20
Na początku miesiąca na swoim oficjalnym blogu Facebook poinformował, że rozpoczynają się testy nad sekretnymi rozmowami ("secret conversation") – funkcjonalnością, która umożliwi użytkownikom Messengera przekazywanie sobie osobistych informacji bez niebezpieczeństwa, że zostaną one odczytane przez osoby trzecie. Do tego celu służyć będzie mechanizm kodowania wiadomości między użytkownikami. Jest to odpowiedź na sugestię zaproponowaną przez samych użytkowników popularnego komunikatora.

Dzięki funkcjonalności wiadomość będzie mogła zostać odczytana tylko na jednym urządzeniu osoby, z którą się komunikujemy. Rozmowa będzie się zatem odbywała tylko między dwoma osobami i nikt inny nie będzie miał do niej dostępu, włączając pracowników Facebooka. W ramach takiej rozmowy możliwe będzie również ustawienie licznika czasu, który będzie kontrolował, jak długo przesłana wiadomość ma być widoczna w konwersacji.

Uruchomienie funkcjonalności będzie opcjonalne, ponieważ wielu użytkowników chce korzystać z Messengera na różnych urządzeniach, a "secret conversation" to uniemożliwi. Będzie zatem można ją włączyć przed przekazaniem drugiej osobie numeru telefonu, konta czy innej, prywatnej informacji. Funkcjonalność nie będzie początkowo obsługiwała GIF-ów, filmów wideo, płatności ani innych bardziej rozwiniętych opcji, jakie obecnie oferuje Messenger.

W tej chwili trwają testy, które pozwolą na zebranie niezbędnych informacji i udostępnienie nowej funkcjonalności wszystkim użytkownikom.

Źródło: http://newsroom.fb.com
Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

x
Zdjęcia 360 na Facebooku xBerMar multimedia,2016-06-10

Tagi

Facebook media społecznościowe technologie

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x