Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

Czy prowadzenie bloga to koszt? Już nie...

xBerMar multimedia, 2016-12-01

Resort finansów wydał interpretację podatkową, zgodnie z którą koszty prowadzenia bloga nie są dla fiskusa kosztami prowadzenia działalności gospodarczej. Utrzymujący się w ten sposób blogerzy mogą wiele stracić.

Chodzi przede wszystkim o blogi zamieszczające recenzje kulinarne, filmowe, testowanie usług restauracji, gabinetów kosmetycznych czy innych zakładów usługowych. W wydanej interpretacji indywidualnej ministra finansów, kiedy funkcję tę pełnił jeszcze Paweł Szałamacha, koszty związane z podróżami, biletami do kina czy posiłkami w restauracjach stanowiły koszt prowadzenia działalności. Ministerstwo Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego nie podzieliło tej opinii i wydało interpretację całkowicie odwrotną.

Resort Morawieckiego uznał, że nie ma związku między poniesieniem wymienionych wydatków, a osiągnięciem przychodu na blogu ze względu na osobisty charakter zamieszczanych treści. Przychody te mogą ponadto pochodzić z reklam internetowych czy kontraktów z partnerami, więc określenie związku przyczynowo-skutkowego jest w tej sytuacji trudne.

Interpretacja spotkała się z szeroką krytyką środowiska blogerów, ponieważ godzi ona w zapowiadaną przyjazną interpretację przepisów oraz stabilność prawa, które w tym przypadku zmieniło się w zaledwie kilka miesięcy. Chociaż interpretacja wydana przez ministerstwo ma charakter indywidualny, stanowi ona obowiązującą wykładnię prawa i powinna być traktowana jako wytyczna.Źródło: Money.pl

Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

Tagi

branding marketing on-line newsy

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x