Bermar

Blog na fali przyszłości

Czyli jak technologia może pomóc Twojemu biznesowi

8 oznak, że Twoja firma potrzebuje systemu do zarządzania

xBerMar multimedia, 2017-03-02
Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych technologii, aby sprawniej i bardziej efektywnie prowadzić swój biznes. Nic dziwnego, dedykowane systemy webowe to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca.

Systemy webowe wspierają firmę oraz pracowników w codziennych czynnościach. Mogą służyć do lepszego zarządzania czasem pracy zatrudnionych, poprawienia relacji z klientem poprzez automatyzację procedur obsługi, rejestrowania wizyt lub spotkań, prowadzenia księgowości firmy, monitorowania etapu realizacji projektu i wielu innych zadań. Krótko mówiąc, ich możliwości są nieograniczone, a celem każdego z nich jest usprawnienie procedur przez automatyzację procesów.

Webowe systemy do zarządzania mają mnóstwo zalet:
Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy system do zarządzania to rozwiązanie dla Ciebie. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie, które podpowie Ci, czy nadszedł czas, aby zainwestować w innowacyjne narzędzie, które podniesie Twój biznes na zupełnie inny poziom.
Potrzebujesz systemu do zarządzania swoją firmą? Skontaktuj się z nami!

1. Tworzysz niekończącą się ilość tabeli w Excelu, a Twój komputer jest oklejony żółtymi karteczkami

Kiedy klientów przybywa i zwiększa się ilość zatrudnionych osób, excelowskie tabele to jednak zbyt mało, aby na bieżąco prowadzić zestawienia i mieć łatwy i szybki dostęp do wszystkich danych. Karteczki post-it, chociaż przydatne, niekoniecznie pozwalają na zorientowanie się, które sprawy są priorytetowymi. Ponadto, ich zbyt duża ilość sprawia, że z czasem przestajemy je całkowicie zauważać.

System webowy pozwala na uporządkowanie danych w przejrzystych ekranach i raportach. Wszystkim ważnym terminom i etapom realizacji projektu lub sprzedaży można natomiast przypisać powiadomienia, które będą przypominały o niezbędnych czynnościach. Wypełnianie codziennych obowiązków ułatwią także procesy automatyzacji, które będą same pilnowały procedur, wysyłały maile czy dokumenty do odpowiedniego wydziału.

2. Godzinami czekasz na raporty

Jeśli dane są porozrzucane w różnych miejscach i tabelach, dotarcie do nich, zebranie w czytelną formę i podliczenie to zawsze duży problem. W chwili, kiedy trzeba podjąć ważną decyzję, problem ten urasta do przerażających rozmiarów. A teraz wyobraź sobie, że interesujący Cię raport generujesz jednym kliknięciem i masz go w ręku w ciągu kilku sekund? Takie możliwości oferuje system webowy.

3. Informacje docierają do Ciebie z opóźnieniem

Zestresowani pracownicy stoją pod Twoimi drzwiami i każdy z nich ma złą wiadomość? Spadła sprzedaż, oferta promocyjna okazała się klapą, inwestycja się nie zwróciła, w magazynie zabrakło towaru, a lista zamówień rośnie? W takich sytuacjach problemem jest czas – zazwyczaj jest już za późno, aby podjąć kroki zapobiegawcze. System do zarządzania może to wyeliminować, informując odpowiednie osoby, na przykład: o niskiej ilości produktów w magazynie czy wysokości obrotów w danym przedziale czasowym. Wszystko z odpowiednim buforem czasowym, aby Twoi pracownicy mogli podjąć odpowiednie kroki. Kolejka za Twoimi drzwiami zniknie.

4. Twoi pracownicy są zestresowani i stają się coraz mniej produktywni

Nadmiar obowiązków i wielozadaniowość rodzą stres, a ten z kolei utrudnia koncentrację i powoduje spadek produktywności. Niekiedy jest przyczyną wypalenia zawodowego. Możesz ułatwić swoim pracownikom codzienne obowiązki poprzez ustalenie określonych procedur i przeniesienie je do systemu webowego. Bardzo szybko zobaczysz rezultaty – usystematyzowana i zautomatyzowana praca pozwoli Twoim pracownikom na bardziej efektywne zarządzanie czasem.

Pamiętaj! Wdrażanie systemu do zarządzania w firmie, w której nigdy z takiego narzędzia nie korzystano, może wywoływać obawy i niechęć. Wynikają one ze strachu przed nieznanym i w pierwszym momencie możesz napotkać opór. Bardzo ważne jest na tym etapie, aby uświadomić pracownikom, że nowe narzędzie będzie wspierało ich pracę, a jego obsługa będzie na tyle intuicyjna, aby nie sprawiała dużych problemów. Warto także zorganizować praktyczne szkolenie dla pracowników przed rozpoczęciem korzystania z systemu.

5. Nie masz kontroli nad poszczególnymi wydziałami

Tracisz czas na spotkania sprawozdawcze z kierownikami poszczególnych działów, na których rzadko padają konkretne dane? Aby zlecić zadanie pracownikom wydziału, musisz przekazać informację zbyt dużej ilości osób i nigdy nie wiesz, na jakim etapie jest jego realizacja i kto jest za nią ostatecznie odpowiedzialny? Niesprawna komunikacja to problem, z jakim boryka się wiele przedsiębiorstw. Nowoczesne technologie pozwalają jednak na jego zniwelowanie, umożliwiając przypisywanie zadań do konkretnych wydziałów i osób, zarządzanie statusami ich realizacji przez pracowników, etc. W zaciszu własnego biura możesz więc zalogować się do systemu i śledzić przebieg prac, a w razie potrzeby skontaktować się z odpowiednią osobą. Zyskujesz czas, do tej pory spędzany na nieefektywnych zebraniach oraz bieżący wgląd w działania pracowników. Możesz też na bieżąco monitorować wszystkie przychody i wydatki firmy i poszczególnych działów, dzięki czemu planowanie budżetu będzie znacznie łatwiejsze.

6. Otrzymujesz coraz więcej skarg od niezadowolonych klientów

Opóźniona realizacja zamówienia, brak faktury, trudności w połączeniu się z pracownikiem – to sytuacje, które czasem się zdarzają i trzeba stawić im czoła. Jeśli jednak w ostatnim czasie masz wrażenie, że przestajesz panować nad kłopotami w firmie, a telefon nie przestaje dzwonić, to znak, że czas na solidne zmiany.

7. Nie masz dostępu do ważnych danych poza biurem

Masz kilka spotkań w ciągu dnia. Każde z nich wymaga podejmowania przez Ciebie ważnych decyzji. W między czasie dzwonią pracownicy z kolejnymi nowinami. Nagle uświadamiasz sobie, że nie możesz merytorycznie odnieść się ani do zapytań pracowników ani klientów, ponieważ wszystkie Twoje dane zostały w laptopie na Twoim biurku. Jeśli to dla Ciebie codzienna sytuacja, pamiętaj, że dzięki systemowi webowemu zyskujesz dostęp do danych w każdym miejscu o każdej porze dnia na każdym urządzeniu mobilnym. Wystarczy dostęp do Internetu.

8. Obawiasz się nowej regulacji unijnej o ochronie danych osobowych

Od połowy 2018 r. obowiązywać będą zupełnie nowe zasady ochrony danych osobowych. Będą one znacznie bardziej restrykcyjne, a do tego odpowiedzialnością za użyte technologie obciążą przedsiębiorcę. Kary za niedopatrzenia będą sięgać od 20 do 40 mln euro albo 2-4 proc. rocznego światowego obrotu firmy. Dlatego to ważne, aby już teraz zacząć myśleć o rozwiązaniach przygotowanych do zmiany przepisów. Pamiętaj, że ich zaprojektowanie, stworzenie oraz wdrożenie może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od Twoich potrzeb. Im szybciej rozpoczniesz cały ten proces, tym większe masz szanse na uniknięcie ewentualnych sankcji.
Jeśli widzisz siebie w którymś z wymienionych punktów, nie czekaj aż sprawy przybiorą gorszy obrót. Już teraz możesz podjąć kroki, aby usprawnić działanie swojej firmy i zwiększyć efektywność swoich pracowników. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Firma BerMar multimedia z sukcesem tworzy systemy webowe dla firm od 2004 r. Pomogliśmy już kilkudziesięciu przedsiębiorstwom – od małych firm, przez średnie i duże, po wielkie korporacje – w uporządkowaniu prac i komunikacji. Możesz do nich dołączyć.

Jak wygląda przebieg współpracy? Etapy:

  1. Konsultacje i rozmowy, podczas których dokładnie dowiemy się, jakie są potrzeby Klienta oraz jego pracowników. Na tym etapie staramy się poznać problemy i wyzwania, jakie stoją przed Twoją firmą i znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie.
  2. Przygotowanie projektów i opisów planowanych funkcjonalności. Dokumentacja pozwala na upewnienie się, czy proponowane rozwiązania spełniają oczekiwania Klienta. Stanowią także podstawę do przygotowania wyceny i harmonogramu prac.
  3. Stworzenie wyceny oraz – po jego zaakceptowaniu – harmonogramu prac.
  4. Przygotowanie wersji testowej systemu. Testowy system umożliwia weryfikowanie przez Klienta i jego pracowników wszystkich wprowadzanych mechanizmów. Na tym etapie warto wyznaczyć w firmie osoby odpowiedzialne, które będą sprawdzały te elementy systemu, które dotyczą ich konkretnych wydziałów. Nasi konsultanci są od tej pory w pełni dostępni, aby udzielić informacji, instrukcji, spisać uwagi lub wyjaśnić niejasności.
  5. Przygotowanie wersji aktywnej systemu. Po zaakceptowaniu wersji testowej wystawiamy system aktywny, czyli taki, w którym będą odkładane dane właściwe. System testowy będzie nam nadal służył do wprowadzania ewentualnych poprawek, rozbudowy funkcjonalności lub weryfikowania ewentualnych problemów.
  6. Wdrożenie systemu. Aby ułatwić pracę z systemem, organizujemy szkolenia w siedzibie Klienta dla poszczególnych wydziałów. Dzięki temu, wszyscy pracownicy mogą poznać jego mechanizmy i wiedzą, jak się po nim poruszać. Na życzenie Klienta przygotowujemy także manualną instrukcję w formie pliku PDF, z którego pracownicy mogą korzystać w każdej chwili. Ponadto, udostępniamy dane kontaktowe naszych konsultantów, którzy chętnie pomogą mailowo lub telefonicznie.

Co oferujemy?
Potrzebujesz systemu do zarządzania swoją firmą? Skontaktuj się z nami!
Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

Wpisy powiązane

x
Jak budować świadomość marki? xBerMar multimedia,2016-07-14

Tagi

innowacje w firmie systemy webowe technologie zarządzanie firmą

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x